Brandýs nad Labem - Stará Boleslav : informační portál

Nový informační portál přináší spektrum informací o dění ve městě.  Tématem webu je aktuálnost a přehlednost témat, snadná vyhledatelnost a použitelnost.

Jak portál info-brandys.cz vznikal?

Příprava portálu probíhala v průběhu celého roku 2008. Celému projektu předcházela podrobná analýza již existujících nebo podobných portálů. Konstrukce webu info-brandys.cz byla hotova teprve na konci ledna 2009, kdy bylo také rozhodnuto o termínu spuštění portálu na pracovním serveru.

Jaké jsme řešili komplikace?

Největším problémem bylo programové schéma. Měli jsme od začátku jasnou představu o obsahu, ale zpracovat schéma tak, aby bylo přehledné, použitelné a poskytovalo souvislý sled informací v jednotlivých modulech webu, to byla velká výzva. S výsledkem jsme opravdu spokojeni, i když v této chvíli ještě nejsou všechna nastavení spuštěná.

Na prvním místě je čtenář

Smyslem portálu je konečně předložit internetové médium s aktuálním obsahem občanům města Brandýs nad Labem - Stará Boleslav, a nahradit tak dva stávající, ale téměř nefunkční brandýsko - boleslavské portály. Společně s týmem redaktorů a spolupracovníků chceme nastavit vysoký standart přinášených informací. Pro portál je nejdůležitějším elementem důvěra čtenáře.

V čem se portál liší od ostatních?

V první řadě péčí, kterou tomuto webu věnujeme. Dále lpíme na přehlednosti a vyhledatelnosti informací. Informace se budou vztahovat pouze k našemu městu a okolí. Portál bude přinášet informace nejen o kultuře a o "dobré práci" zastupitelů, bude poskytovat všechny smysluplné informace v hlavních tématech, jako je kultura, sport, doprava, politika, životní prostředí a společnost. Dále zde bude řada témat doplňujících celkový obsah portálu užitečným souborem informací.

Předností portálu info-brandys.cz je také absence reklamy. Portál není závislý na vnějším financování. Je nám dobře znám pojem bannerová slepota, takže komerce nebude obtěžovat návštěvníky webu a reklamní bannery zde umístěné nebudou.

Portál bude vyhledatelný i pod doménou info-boleslav.cz.