Deformace stránek

Přidal Jiří Blahút - 03/01/2009 | 3 Komentáře

Tagy:

Každý pokročilý autor webových stránek zná rozdíly ve zobrazování webu v různých prohlížečích. Je docela zábavné zjistit, jak se zobrazují webové stránky „předních autorů“ webových stránek. A protože jsem měl na začátku roku chvíli volna, pustil jsem se do experimentu. Můj novoroční experiment spočíval v použití jednoduchého nástroje na stránce Muzeum prohlížečů.

V případě Vašeho opakování mého experimentu se nenechte odradit délkou zpracovávání výsledku. Čím více prohlížečů požádáte o náhled vašeho webu, tím déle budete čekat na výsledek. Zpracování může zabrat až několik minut.

Mnoho webů, které jsem do této chvíle považoval za dokonalé, se v různých prohlížečích zobrazovalo natolik deformovaně, že jsem se rozhodl Vám tento zážitek zprostředkovat. Pokud chcete své stránky zkontrolovat i Vy, stačí zadat adresu Vašeho webu do hlavního pole stránky http://browsershots.org. Experiment stojí za to.

Nenechte se vyvést z míry, některé typy prohlížečů, uváděné na stránkách browsershots.org, nemají mezi uživateli internetu patřičnou oblibu a nejsou příliš rozšířené.

Historie webových prohlížečů?

Ve svém experimentu jsem zašel mnohem dále. Na stránce Muzeum prohlížečů jsem si stáhl a pečlivě nainstaloval všechny známé typy prohlížečů. Strávil jsem instalací celý den, ale výsledek stál opravdu za námahu. Pokud se i Vy chcete přesvědčit, s jakými rozdíly se zobrazují stránky Vaší firmy, můžete si nainstalovat libovolný prohlížeč

 


Zaslat komentář

Komentáře

 • pro JiZa: Kódovat webové stránky tak, aby se zobrazovali správně, má význam pro většinu rozšířených prohlížečů. Na prvním místě je Internet Explorer, potom Firefox a Opera. Určitě si svou popularitu získá i nový prohlížeč Chrome od Googlu.
  Myslím, že nemá cenu psát pro každý prohlížeč zvlášť. Stačí dodržovat normy, vývojáři prohlížečů by se jich měl držet rovněž. To ovšem zatím neplatí pro Internet Explorer, bohužel : ((

  Vložil Jiří Blahút, 2009-01-26 20:43:48

 • Obecný nástroj pro sjednocení kompatibility není, musí se již při výrobě myslet na to, jaké rozdíly jsou například v IE, Firefoxu, Opeře...
  Fakt je, že pro Firefox se web dělá lépe, než pro IExplorer. Ale bojovat s Mrkvosoftem nebudu : ((

  Vložil karelX, 2009-01-04 00:16:00

 • Tak jsem zkusil zobrazení svých webových stránek, ale moc jsem se nesmál. Webovky mám zřejmě napsané jenom pro Internet Explorer, protože ve všech ostatních prohlížečích jsou zdeformované.
  Zdá se mi, že těch prohlížečů je mnoho. Pro jaké prohlížeče má význam dělat úpravy? Není na to nějaký jednotný nástroj, který by kompatibilitu ohlídal? Svůj web mám napsaný v php.

  Vložil JiZa, 2009-01-03 19:56:19

RSS kanál pro komentáře této strany