Vytvoření grafického návrhu

Co je grafický návrh?

Grafický návrh webových stránek je vyjádřením odpovědného designu webových stránek v podobě obrázku. Grafický návrh věrně odráží budoucí podobu webových stránek, rozložení interaktivních prvků, textu a jednotlivých polí.

Grafický návrh pracuje jako komunikační nástroj pro sjednocení představ tvůrce webových stránek a zadavatele tvorby.

První dojem lze udělat jen jednou

Můžeme působit seriózním a konzervativním dojmem, můžeme vypadat přiměřeně, ale i upjatě. Ale nikdy nedostaneme druhou šanci udělat první dojem. Proto se držíme zásady „méně znamená více“.  

» za jak dlouho udělá web první dojem » 

Budování a posilování důvěry

Dvě věci musí být jasné už od začátku – účel a forma. Pokud v nich jasno dosud nemáte, uvádíme čtyři základní typy reklamy podle jejich účelu:

  • přímý prodej zboží a služeb
  • vzbuzení zájmu a poptávky
  • budování povědomí o zboží a službách
  • budování firemní image a značky

Grafický návrh v praxi

Při pohledu na grafický návrh nemusí mít dva lidé shodný názor. Přesto vzhled webových stránek musí co nejlépe odrážet jejich obsah. Vzhled všech webových stránek prezentace musí mít jednotný vizuální styl. Proto je velmi důležité zvolit správný design.

Stoprocentní design

Myslíme si, že zákazník vnímá i detaily. Nestačí tedy mít 99 % těchto maličkostí pod kontrolou, když zbývající 1 % může zcela pokazit dojem. Je třeba být stoprocentní.

Spousta z nás si nepřipouští, že každý člověk kupuje očima (mnohdy i podvědomě), a proto je otázka designu velmi důležitá. Je důležitá i tam, kde hraje design zdánlivě druhotnou roli. Nelze ji proto brát na lehkou váhu. V opačném případě může nepromyšlený design způsobit rozsáhlé škody a ztráty.

Nevnímáme a nechápeme grafiku, fotografie a texty jako „mrtvé obrazy a prázdné věty“, ale jako velmi mocný a efektivní nástroj, který lze účinně použít pro dobro věci. 

Snažíme se projektovat co nejúčelnější propojení funkční a estetické složky navrhovaného předmětu s využitím nových poznatků a technologií. Design vytváří propojení mezi technikou a uměním.

Máte-li zájem o grafický návrh webových stránek, kontaktujte nás. Kontaktovat nás můžete osobně, telefonicky i e-mailem. Pro zjednodušení vzájemné komunikace vyplňte tento nezávazný formulář.