Důležité souvislosti

Přidal Studio 20 - 15/03/2009 | 4 Komentáře

Tagy:

Nesouvisející odkazy jsou odkazy na webové stránky, jejichž obsah nijak nesouvisí s obsahem odkazující stránky. Umístění nesouvisejících odkazů má za úkol zvýšit reklamní potenciál webu. Tato praxe se ujala u mnoha tvůrců a správců webových stránek, ale o jejím efektu lze úspěšně pochybovat.

Nesouvisející odkazy v textu

Pokud se v textu vyskytují odkazy, které s tématem článku nesouvisejí, je jejich použití nejen nadbytečné, ale pro uživatele stránek je jejich používání nepříjemné. Návštěvnost stránek odkazovaných přes nesouvisející odkazy je nízká. Pokud odkaz přece jen někdo využije, v převážné většině případů velice rychle zase navštívené stránky opustí. Není totiž dostatečně připraven onu jinou informaci zpracovat, nebo dokonce přijmout.

Co způsobují nesouvisející odkazy

Představte si, že s přáteli popíjíte víno a bavíte se stolní hrou Člověče, nezlob se. Určíte si pravidlo, že hráč s vyhozenou figurkou začne hrát jinou hru, například Šachy. Zní to jako demagogie? Že by Vás nebavilo přeskakovat z jedné stolní hry na druhou? Že máte náladu na jednu hru a druhá hra s pravidly nesouvisí?

Ano, nesouvisející pravidla opravdu nejsou přirozeně v oblibě. Doporučujeme nevkládat do obsahu webu nesouvisející odkazy.

Použití nesouvisejících odkazů

Na webových stránkách opraváře kotlů se vyskytl odkaz na e-shop s bižuterií. E-shop s korálky patří jeho ženě, ale účinnost takového odkazu je mizivá.
Pokud se přesto rozhodnete umístit na své stránky nesouvisející odkaz, pečlivě zvažte, komu tento odkaz nabízíte a na jaké místo na webu se odkaz nejlépe hodí. K odkazu také přidejte vysvětlení, proč by na tento odkaz měl uživatel kliknout.

A jak je na tom Váš web? Nejsou na něm náhodou také nesouvisející odkazy?

 


Zaslat komentář

Komentáře

 • Rád bych doplnil, že odkazy na dobře hodnocené stránky, které ukazují na váš web, nerušte. Takzvaný zpětný odkaz má na webu svůj důležitý význam.

  Vložil Jiří Blahút, 2009-04-22 19:18:32

 • Tak jsem si tu trochu početl a zjistil jsem, že s každým odkazem odchází s odkazy část hodnocení mých stránek na ty weby, na které odkazuji. Jdu to zrušit, protože nevím, proč bych měl přicházet o hodnocení zbytečnými odkazy.

  Vložil anonym, 2009-04-06 23:45:12

 • Musím potvrdit, pane Prokope, že váš web je plný odkazů, které nemají žádný smysl.
  Jedná se především o reklamní bannery společností, se kterými nespolupracujete. Po obdržení ftp přístupu je nahradíme za odkazy, které smysl mají. Děkujeme za důvěru.

  Vložil Kamil Vašica, 2009-03-30 14:50:27

 • Na našich stránkách jsem objevil nesmyslné odkazy. Nikdy mně nenapadlo, že nesouvisející odkazy asi fakt nikdo nenavštěvuje, jenže já je neumím zrušit. Můžete mi pomoci? Kontakt zasílám mailem.
  Díky

  Vložil Prokop , 2009-03-30 03:49:54

RSS kanál pro komentáře této strany