Tvorba stránek na téma Rybáři Brandýs nad Labem

Webové stránky místní rybářské organizace mají za úkol zlepšit komunikaci s členy rybářského svazu. Stránky přibližují problematiku rybolovu dospělým rybářům i dětem.

Tvorba stránek www.rybari-brandys.cz pro nás byla profesionálním potěšením, protože řada členů týmu Studia 20 jsou také sportovní rybáři. Postup při tvorbě podléhal přesnému zadání - měli jsme za úkol sestavit přehlednou navigaci, prostřednictvím které se na webu snadno zorientují i starší členové rybářského cechu.

Technologický postup

Nejdůležitějším sledovaným parametrem je přehlednost. S ohledem na zaměření webových stránek jsme stanovili technologický postup.

Nejdříve jsme hledali klíčová slova

Nastavením PPC kampaně na podobném portálu jsme filtrovali hledaná klíčová slova. Výskyt slov, které by měl návštěvníky zavést na portál a kombinace klíčových slov byly tak početné, že jsme je museli zúžit. Z analýzy klíčových slov jsme vybrali právě ta slova, která nejvíce odpovídají zaměření webu o sportovním rybolovu. Tato slova se vyskytují nejen v textovém obsahu nového portálu, ale i na místech, kde má jejich výskyt efekt. Hlavním klíčovou frází je Rybářská organizace Brandýs.

Struktura webu

Pro možnost umístit široký obsah a neztratit přehlednost jsme vytvořili dvě schémata webu. První schéma bylo opticky komplikované, proto jsme jej ponechali "na skladě" jako vývojovou variantu a zvolili jsme jednodušší podobu. Přehlednost má zásadní význam, proto bude portál fungovat na jednodušší konstrukci. 

Novinky

Sportovní rybolov je široké téma, proto jsme pro možnost zveřejňování aktuálních informací vyčlenili stránku Aktuality. Představa zadavatele o množství informací nás motivovala použít pro vývoj webu redakční systém. Opět jsme sáhli po oblíbeném redakčním systému SilverStripe CMS.

Statistiky přístupů 

Jedním ze základních požadavků byly statistiky přístupů.  Statistiky pomohou sledovat efekt webu a pomohou nám s dalším vývojem portálu.

Další spolupráce

Zadavatel beze zbytku pochopil, jak se buduje úspěšný web a uzavřel dohodu o trvalé spolupráci. Je si  dobře vědom, jak dosáhnout svého cíle. Vzájemná dohoda mu umožní využívat naše analytické možnosti a těžit z našich bohatých zkušeností.