Webové stránky Ovoce a Zelenina mají vysoké ambice

Lákavou nabídku ovoce a zeleniny jsme pro Velkoobchod Kadlec přenesli na webové stránky. Tvorba webových stránek má za úkol zvýšit obchodní výkon firmy.

Základním předpokladem pro tvorbu webových stránek je viditelnost webu. 

Webdesign

Pro design stránek jsme použili barevné uspořádání, které odpovídá tématice. Snažili jsme se vystihnout barevné schéma, které uživatelům potvrdí ihned po vstupu na stránky zelenina-kadlec.cz, že jsou na správném místě.  

Redakční prostředí

Webové stránky zelenina-kadlec.cz obdržely nejen nový grafický vzhled, ale i přehledné uspořádání. Zadavatel plánuje dále stránky rozvíjet, proto je web realizován na redakčním systému SilverStripe CMS.

Nové webové stránky obsahují rozsáhlé množství podstránek na téma zelenina a ovoce. K tomuto kroku jsme přistoupili záměrně, protože se snažíme se o kvalitní trvalé umístění na předních pozicích ve vyhledávačích na klíčová slova zelenina a ovoce.

Komplikace s doménou

U domény jsme opět narazili na celou řadu problémů. Hlavním problémem byl seznam kontaktních údajů u domény. Podnik sice dménu vlastnil, ale kontaktní e-maily, uvedené u domény, patřily autorovi původních stránek. Změna těchto kontaktů se neobešla bez ověřování podpisu u změnové žádosti, což přineslo další zdržení nejen umístění nových webových stránek, ale samotného zadavatele. 

Statistiky přístupů

Statistiky přístupů by měly ukázat, zda se nám účinek optimalizace projeví a která klíčová slova budou vyžadovat zvýšené úsilí. Optimalizovat stránky jsme se rozhodli proto, že oboru "ovoce a zelenina" zatím na webu nebyla věnována patřičná pozornost.